banner289

Apollon Tapınağı'nın şekerden maketi tamamlandı.

Sugar Apollon maketi etkinliği Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Fakültesinden gelen öğrenciler Didim Belediyesi seramik atölyesinde şekerden Apollon Tapınağını tamamladı.

Apollon Tapınağı'nın şekerden maketi tamamlandı.
banner269
 Sugar Apollon maketi etkinliği için Belediye Meclis Üyemiz Sinan Ceyhan'ın da desteğiyle, Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Fakültesinden Didim’e gelen öğrenciler etkinliğin 2. gününde Didim Belediyesi seramik atölyesinde şekerden Apollon Tapınağını tamamladı.

Yard. Doç. Dr. Kutluğ Savaşır ile birlikte, 27 Mimar adayı, 21 Kasım günü başladıkları maket çalışmalarına etkinliğin 2.gününde sabah erken saatlerde başlayarak aynı günün sonuna doğru tamamladılar. Gün içerisinde Seramik Atölyesine sık sık gelerek öğrencileri çalışmalarında ziyaret eden Belediye Başkanımız A.Deniz Atabay, çalışmaların da öğrencilere destek verdi.

Turizm rehberi eşliğinde etkinliğin 1.gününde Apollon Tapınağını gezen, yaptıkları incelemeler ve aldıkları notlar ile projeye başlayan öğrenciler, yaptıkları eseri adeta sanata çevirdiler. Öğrenciler ve Hocaları Yard. Doç. Dr. Kutluğ Savaşır'ın yapmış olduğu Şekerden Apollon Tapınağı büyük bir beğeni toplarken, tapınaktaki sütun başları, merdivenleri ve içi birebir benzerliği ile dikkat çekti.

Yaptıkları çalışma için bir hayali gerçekleştirdik ifadelerini kullanan Yard. Doç. Dr. Kutluğ Savaşır, "Şekerden Apollon Tapınağı yapmış olduğum 5. çalışma her birinin yeri bende ayrı, burada da göründüğü gibi mimarlık emek isteyen bir meslek, biz bu emeği sarf ederek bu çalışmaları tamamladık, İnşallah öğrencilerim çok büyük emekler sarf ederek hak ettikleri yerlere gelecekler, ben başta Belediye Başkanımız A.Deniz Atabay olmak üzere Belediye Meclis üyemiz Sinan Ceyhan'a ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Şekerden Apollon Tapınağının çok güzel bir çalışma olduğu dile getiren Belediye Meclis üyemiz Sinan Ceyhan, mimarlığın güzel bir meslek olduğunu, kendisinin de Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Bölümü mezunu olduğunu belirtirken, ilerleyen dönemlerde Dokuz Eylül Üniversitesi ile daha farklı çalışmalar da yapabileceklerinin müjdesini verdi.

Konuşmalar sonrası, Belediye Meclis üyemiz Sinan Ceyhan, şekerden Apollon Tapınağı'nı tamamlayan öğrencilere ve Hocaları Yard. Doç. Dr. Kutluğ Savaşır'a teşekkür belgelerini verdi.Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2015, 13:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner290

banner130