AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Tosun’dan Mevlid Kandili Mesajı

AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Tosun’dan Mevlid Kandili Mesajı
Çine Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Tosun Mevlid Kandili dolayısı ile bir mesaj yayınlayarak, tüm Çinelilerin ve İslam aleminin kandilini kutladı.

Ak Parti İlçe Başakanı Tosun mesajında şu ifadelere yer verdi; “Mevlid Kandili, İnsanlığa rahmet olarak gönderilen Sevgili Peygamberimiz Hazreti Muhammed (S.A.V)’in doğumu vesilesiyle kutladığımız müstesna zaman dilimlerinin başında gelmektedir. Barış, Sevgi ve Rahmet Peygamberi Hz. Muhammed (S.A.V) bu kutlu gecede dünyamızı şereflendirmiştir. Onun doğumu karanlık dünyamız için nurlu bir güneş olmuştur.

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’i (SAV) sevmek ve onu örnek almak demek; insanlığın huzuru ve kalıcı mutluluğu için yaptığı çağrıyı günümüze taşıyarak hayatımıza yansıtmak, davranışlarımızı O’nun örnek ahlakına, emir ve tavsiyelerine göre şekillendirebilmek demektir. Çünkü O’nun örnek hayat çizgisi, söz ve davranışlarının temsil ettiği değerler bütünü, bizler için her zaman yaşanabilir ve uygulanabilir özelliktedir.

Bütün insanlığın kurtuluşunun müjdecisi olan Sevgili Peygamberimizi bir kez daha anlama ve anma vesilesi olarak büyük bir önem ve anlam taşıyan mübarek Mevlid kandili dolayısıyla, başta Çinleli hemşerilerim olmak üzere bütün İslam âleminin kandilini tebrik ediyor, Yüce Rabbimden, ülkemiz, İslam âlemi ve insanlık için mutlu, huzurlu, hoşgörü ve barışın hâkim olduğu günler nasip etmesini diliyorum” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2017, 13:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner130