Aile içi şiddet, hayvanlar alemine de yansıdı

Son zamanlarda sık sık gündeme gelen ve dişilerin en büyük sıkıntıları arasında yer alan aile içi şiddet, hayvanlar aleminde de görülmeye başlandı

Nazilli Belediyesi'ne ait hayvanat bahçesinde sabaha karşı Canan isimli alageyik kızgınlık evresine giren Efe isimli eşi arasında kavga çıktı. Dişi geyik Efe'nin boynuz darbeleri ağır yaralandı. Dişi geyik hayvanat bahçesi görevlileri tarafından kurtarılırken, oldukça sinirli olan erkek geyik ise aile ortamından uzaklaştırıldı. Ağır yaralanan Canan isimli dişi geyik, Acil olarak Adnan Menderes Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Prof. Dr. Murat Sarıerler başkanlığındaki ekip tarafından Canan isimli dişi geyik hemen narkozla bayıltılarak ameliyata alındı. Karnından ve sağ ön bacağından ameliyat edilen geyiğin hayati tehlikesini atlattığı ve yaklaşık 2 ay sürecek tedavi sürecinin ardından iyileşeceği belirtildi.

“ERKEK GEYİĞE AİLEDEN UZAKLAŞTIRMA CEZASI VERİLDİ”

Yaşanan bu üzücü olayın ardından aile içi şiddet uygulayan erkek geyiğe, insanların sosyal yaşantısında uygulanan cezaya benzer ceza verildi. Hayvanat bahçesi görevlileri tarafından geyiğin yaşam hakkının ön planda tutularak alınan kararda, nasıl eşine şiddet uygulayan bir erkeğe evden uzaklaştırma cezası veriliyorsa Efe isimli erkek geyiğe de aile ortamından uzaklaştırma cezası verildi. Tek kişilik tecrit odasına konulan Efe isimli erkek geyiğin dişi geyik iyileşinceye kadar yuvadan uzak tutulacağı belirtildi.

Canan isimli dişi geyiğin yarasının ağır olduğunu belirten Prof. Dr. Murat Sarıerler, tedavi sürecinden sonra geyiğin normal yaşamına döneceğini belirtti.

Nazilli Belediyesi Veteriner Hekimi Ahmet Şahin, hayvanat bahçesinde yaşanan bu olumsuzluğa üzüldüklerini ancak insan yaşamında olduğu gibi geyiklerde de zaman zaman aile içi kavgaların olduğunu belirterek özellikle erkek geyiklerin kızgınlık dönemlerinde şiddete başvurabildiğini söyledi. Biraz ara verelim Bursa escort bayanlar ile kafanızı dağıtabilirsiniz bayanlar kafanızdaki sıkıntılarınızı alacaktır.
Kaynak: İHA

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2017, 22:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner130