banner289

Acilen Yeni Hükümet Kurulmalıdır!

ESDER Siyasi Partileri Sorumluluğa Davet Etti

Acilen Yeni Hükümet Kurulmalıdır!
banner269

Esnaf ve Sanatkarlar Derneği (ESDER) Genel Başkanı Mahmut Çelikus, ’’Gerçekleşen seçimlerin milletimize hayırlı olmasını temenni ediyoruz, milli irade tecelli etmiş ve meclise 4 siyasi parti girmiştir. Meclis aritmetiğine göre hiçbir parti tek başına iktidar olamamaktadır. 4 partinin de hükümet kurma zorunluluğu vardır’’ dedi.

Piyasalar Ciddi Mânâda Tedirgindir.

Çelikus; ’’Bugün yaşanan belirsizlik, Dolar’ı 2.66’dan 2.78’e ve Avro’yu 2.95’den 3.09’a kadar yükseltmiş, Borsa’da ise 0.67 düşüşe neden olmuştur. Bu değişimler piyasaların belirsizliğe tahammülü olmadığını göstermiştir. Piyasalar ciddi manada tedirgindir. Esnaf ve sanatkarlarımız ile halkımız yaşanan bu belirsizlikten en çok etkilenen gruplardır. Siyasi partiler iktidar olmak ya da en azından iktidar ortağı olmak için siyaset yaparlar.

Sahaya Çıktıysanız Oyununuzu Oynayın!

Ancak bugün pazı partilerin koalisyona girmem, hükümet kurmam demesi abesle iştigaldir. Madem sahaya çıktınız, o zaman top oynayacaksınız. Mızıkçı çocuklar gibi saha kenarına çekilip ben oynayamam diyemezsiniz. Piyasalardaki bu olumsuzluğu ne parti başkanları ceplerinde hissedecekler, ne yüksek bürokratlar ne holding patronları. Sadece sosyal kesim olan işçi, çiftçi, dul, yetim, emekli ve bu vatandaşlarımızdan gelir sağlayan esnaf ve sanatkarlarımız bedel ödeyeceklerdir. Bu bedeli ödemek ve milletimize ödetilmesini istemiyoruz.”


Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2015, 20:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner290

banner130

banner291