banner323

AYTO, Aydın İnciri’ni Samsun’da Tanıttı

AYTO, Aydın İnciri’ni Samsun’da Tanıttı
banner269
Aydın Ticaret Odası’nın stant açarak üyelerinin ürünlerinin tanıtımını yaptığı  Tüyap Samsun Gıda Fuarı 24-27 Kasım 2016 tarihleri arasında Samsun’da gerçekleştirildi.

Samsun Gıda Fuarı'nın Açılış Törenine, Samsun Valisi İbrahim Şahin, Samsun Milletvekili Hayati Tekin, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, TÜYAP Anadolu Fuarları A.Ş. Genel Müdürü Cihat Alagöz, Türkiye Gıda Sanayi İşverenleri Sendikası Genel Başkanı Necdet Buzbaş, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Orhan Bülbüloğlu, Samsun Ticaret Borsası Başkan Yardımcısı Günhan Ulusoy katıldı.

Karadeniz Bölgesinin en önemli gıda fuarı olma özelliğini de taşıyan fuarda, AYTO’nun standı büyük ilgi gördü. AYTO üyelerine ait ürünlerin tanıtımının yapıldığı fuarda özellikle Aydın İnciri’ne yoğun ilgi gösteren Samsunlu ve çevre illerden gelen Karadenizliler fuarda Aydın ilini görmekten son derece memnun olduklarını dile getirdiler.  4 gün boyunca ziyaretçilerini ağırlayan fuar Karadeniz bölgesine açılmak isteyen gıda firmaları için önemli bir tanıtım işlevi görmekte ve her yıl artan kapasitesiyle ülkemizin önemli fuarları arasına girmeye de aday bir fuar özelliği taşıyor.

Fuarla ilgili konuşan Aydın Ticaret Odası Başkanı Hakan Ülken, “Yönetim anlayışımızın temelini oluşturan ana fikir “üye odaklı” çalışma şeklinin bir örneğini daha gösterdiğimiz Samsun Gıda Fuarı’nı geride bıraktık. Karadeniz Bölgesinin önemli gıda fuarı olan Samsun Gıda Fuarı’nda açtığımız Aydın Ticaret Odası standıyla Karadeniz Bölgesine açılmayı düşünen üyelerimizin ürünlerini tanıttık. İlimizin lokomotif tarım ürünü olan “Aydın İnciri’nin” görmüş olduğu ilgiden ziyadesiyle memnun kaldığımı da belirtmek istiyorum. Aydın İncirinin hak ettiği yere gelebilmesi için yurt içi ve yurt dışı bütün imkânları Aydın Ticaret Odası olarak sonuna kadar zorlayacağımızdan üyelerimizin ve Aydınlıların hiç şüphesi olmasın. Ayrıca bizleri fuarda ve Samsun’da en iyi şekilde ağırlayan TÜYAP Anadolu Fuarları A.Ş. Genel Müdürü Sayın Cihat Alagöz ve Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın Salih Zeki Murzioğlu’na da şükranlarımı sunuyorum”, dedi.  YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner290

banner130