Ahmet Bakırcı’dan Yıl Sonu Açıklaması

Çine İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Bakırcı 2013-2014 Eğitim Öğretim yılı için bir açıklama yaptı.

Ahmet Bakırcı’dan Yıl Sonu Açıklaması
banner269
Bakırcı şu ifadeleri kullandı” 2013-2014 Eğitim Öğretim yılı tüm ülkemizde bugün sona ermektedir. İlçemizde iyi bir eğitim öğretim yılı geçirdik. Bugün ilçemizin okullarından 5592 temel eğitim, 3104 Ortaöğretim olmak üzere toplam 8696 öğrenci karnelerini alarak büyük bir mutlulukla yaz tatiline giriyorlar. Bununla beraber 55 kadrolu öğretmenimiz Haziran sonuna kadar okullarında mesleki çalışmaları yaparak onlarda 1 Temmuz da yaz tatiline girmiş olacaklar.

Anne, babalar olarak karne alan öğrencilerimizin bireysel özellikleri göz önünde bulundurularak ilgi ve yetenekleri doğrultusunda onlara destek olmalıyız. Çocuklarımızın yatkın olduğu alanlarda daha çok gelişiminde katkı sunacak sosyal ve okuma etkinliklerine yaz tatilinde mutlaka yer verilmelidir.

Ailelerimizin, çocukların karnelerindeki düşük notlarına bakarak, çocukları eleştirerek onları olumsuz duygulara sevk etmek yerine, onlara umudu telkin ederek başarılı yönleriyle de taltif edebilmeliyiz” dedi.

Bu sene 664 lise son sınıf öğrencisinin mezun olduğunu belirten Bakırcı, mezun olan ve 14-15 haziran ile 21-22 haziran tarihlerinde girecekleri LYS sınavında, tüm öğrencilere başarılar dileyerek sözlerini tamamladı.


Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2014, 15:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner130