banner323

Çine İmam Hatip’te Başarılı Öğrenciler Ödüllendirildi

Çine İmam Hatip’te Başarılı Öğrenciler Ödüllendirildi
banner269

Çine İmam Hatip Ortaokulu’nda başarılı öğrenciler madalya ve bisiklet ile ödüllendirildi. Öğrenciler ödüllerini Çine İlçe Milli Eğitim Müdürü Sadık Yavuzkan ve öğretmenlerinin elinden aldı.

Çine İmam Hatip Ortaokulu’nda yapılan sınavlarda başarılı olan öğrenciler için tören düzenlendi. Öğrenciler madalya ve bisiklet ile ödüllendirildi. Çine İlçe Eğitim Müdürü Sadık Yavuzkan öğrencilere başarılarından dolayı teşekkür ederken okulu sık sık ziyaret edeceğini ifade etti.

Çine İmam Hatip Ortaokul Müdürü Arif Güngör, tüm öğrencilerini çabalarından dolayı teşekkür ederken, “Atatürk inkılap ve Anayasada ifadesini bulan Atatürk Milliyetçiliğine bağlı Türk Milleti’nin milli, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerlerini benimseyen koruyan ve geliştiren ailesini, vatanını, milletini seven ve daima yüceltmeye çalışan, insan haklarına ve Anayasa’nın başlangıcındaki temel ilkelere dayanan demokratik, laik ve sosyal bir hukuk Devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’ne karşı görev ve sorumluluklarını bilen ve bunları davranış haline getirmiş yurttaşlar olarak yetiştirmek, beden, zihin, ahlak, ruh ve duygu bakımlarından dengeli ve sağlıklı şekilde gelişmiş bir kişiliğe ve karaktere, hür ve bilimsel düşünme gücüne, geniş bir dünya görüşüne sahip, insan haklarına saygılı, kişilik ve teşebbüse değer veren, topluma karşı sorumluluk duyan, yapıcı, yaratıcı ve verimli kişiler olarak yetiştirmek, ilgi, istidat ve kabiliyetlerini geliştirerek gerekli bilgi, beceri, davranışlar ve birlikte iş görme alışkanlığı kazandırmak suretiyle hayata hazırlamak ve onların, kendilerini mutlu kılacak ve toplumun mutluluğuna katkıda bulunacak bir meslek sahibi olmalarını sağlamak, böylece bir yandan Türk vatandaşlarının ve Türk toplumunun refah ve mutluluğunu artırmak, öte yandan milli birlik ve bütünlük içinde iktisadi, sosyal ve kültürel kalkınmayı desteklemek ve hızlandırmak ve nihayet Türk Milleti’ni çağdaş uygarlığın yapıcı, yaratıcı, seçkin bir ortağı yapmaktır. Biz Çine İmam Hatip Ortaokulu olarak bu amaçlara uygun bireyler yetiştirmek için çalışıyoruz. Öğrencilerimizi motive etmek başarılarını artırmak için yapmış olduğumuz sınavda başarılı öğrencilerimize bisiklet hediye ettik. Bisiklet temininde bize yardımcı olan Güler Bisiklet ile DEKA Demir İşletme Sahibi Deniz Karaman Bey’e çok teşekkür ederim. Allah onların işlerine kolaylık kazançlarına bereket vücutlarına sıhhat geçmişlerine rahmet eylesin. Törenimize katılımlarından dolayı Çine İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sadık Yavuzkan, Şube Müdürümüz Mehmet Ertaş ve Müftülük çalışanımıza teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner290

banner130