Dünyanın en büyük Şekerleme ve Tatlı Fuarında 70 Türk firması boy göstermeye hazırlanıyor

Bisküvi, şekerleme ve çikolata sektöründe Türkiye’nin önde gelen firmaları dünyanın en büyük bisküvi ve şekerleme fuarı olarak kabul edilen ISM 2016 – Uluslararası Bisküvi ve Şekerleme Fuarı’nda (ISM 2016) boy göstermeye hazırlanıyor.

Dünyanın en büyük Şekerleme ve Tatlı Fuarında 70 Türk firması boy göstermeye hazırlanıyor
70 Türk firması, İstanbul Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği öncülüğünde, 31 Ocak -3 Şubat tarihleri arasında Köln Messe fuar alanında, yaklaşık bin bin 312 metrekarelik alanda Türk ürünlerini potansiyel alıcılarla buluşturarak ülkemizi temsil edecek. İstanbul Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği başkanı Zekeriya Mete, fuara 17 yıldır katıldıklarını belirterek, geçmiş yıllara göre Türk firmalarının ilk kez bu kadar yoğun katılım gerçekleştirdiğini söyledi. 

Her yıl olduğu gibi bu yılda fuarlarla geleneksek Türk tatlılarını dünyayla buluşturmayı hedeflediklerini aktaran Mete, “Fuarda, Lokum, çikolata mamulleri, bisküvi, atıştırmalık ürünlerimizi tanıtacağız. İhracatı artırmak için fuarların önemini biliyoruz. Burada amacımız potansiyel alıcılarla buluşup ürünlerimizi en iyi şekilde tanıtmak” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner130