banner289

Kuşadası ve Söke’ye Köprülü Kavşak Müjdesi

Başkan Çerçioğlu “Kuşadası ve Söke’deki trafik yoğunluğunu azaltacağız”

Kuşadası ve Söke’ye Köprülü Kavşak Müjdesi
banner269
 Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ASTİM Köprülü Kavşağından sonra Kuşadası ve Söke’ye Köprülü Kavşak müjdesi verdi. Başkan Çerçioğlu çalışmalarla ilgili olarak, “Vatandaşlarıma sözünü vermiştim. Şimdi başlıyoruz, Kuşadası ve Söke’deki trafik yoğunluğunu azaltacağız” dedi.

Proje çalışmaları devam eden Köprülü Kavşak çalışmaları Kuşadası’nda Kadınlar Denizi ile Yüksel Yalova Caddesi kesişimi  ve Sabri  Mumcu Caddesi ile Şehit Üsteğmen  Cemalettin Yılmaz Caddesi kesişimine uygulanacak. Bu bölgelerde yapılacak çalışmalarla 1521 metre yol ile 2 adet 40 metre uzunluğunda köprü hizmete açılacak. Ayrıca bölgede trafik güvenliğinin de sağlanması için 4 adet hemzemin  dönel kavşağında planlaması yapılıyor. Proje dahilinde bölgeye 1300 metre duvar, yan yollar ve sanat yapıları da inşa edilecek.

Söke’de  yapılacak  olan Köprülü Kavşak düzenlemesi ise  Söke-Aydın Caddesi üzerindeki Hastane Kavşağında hayata geçirilecek. Bölgede yapılacak olan çalışmalarla  600 metre yol , 40 metre uzunluğunda köprü ile birlikte yan yollar ve sanat yapıları da bulunacak.

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Kuşadası ve Söke’de yapılacak olan Köprülü Kavşak çalışmalarının önemine değinerek, “ Kuşadası ve Söke’de yapacağımız köprülü kavşak çalışmaları ile  özelikle yaz aylarında yaşanan yoğun trafik yükünü önemli ölçüde azaltmayı planlıyoruz.  Kuşadası ilçemiz, ilimizin en önemli turizm merkezlerinden birisi. Söke İlçemizde  geçiş istikametinde olması sebebi ile önemli bir trafik yoğunluğu yaşıyor. Vatandaşlarımıza bu çalışmalarımızın sözünü vermiştim. Şimdi çalışmalarına başlıyoruz. “ ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2016, 10:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner290

banner130