banner289

Başkan Kale “2016 proje yılı”

İncirliova Belediye Başkanı Gürşat Kale, 2016 yılında gerçekleştirecekleri projeler ve hizmetlere ilgili bir açıklamada bulundu. Başkan Kale; “2016 İncirliova için proje yılı olacaktır.”

Başkan Kale “2016 proje yılı”
banner269

İncirliova Belediye Başkanı Gürşat Kale, 2016 yılında yapılacak olan yatırım ve hizmetlere ilişkin bir açıklamada bulundu. Başkan Kale; “2016 İncirliova için hizmet yılı olacaktır” dedi.

İncirliova’da yıllardır çözüm bekleyen, yarım bırakılan yatırımların tamamlanacağını dile getiren Başkan Kale, hazırladıkları bazı projelerle de mahallelerin çehresini değiştireceklerini söyledi.

Hamam İnşaatı Tamamlanacak

Yaklaşık 13 yıl önce dönemin belediye başkanı Şerif Temel tarafından yapımına başlanılan ancak aradan geçen sürede tek bir çivi dahi çakılmayarak atıl bir vaziyette bırakılan Hamam İnşaatı ve Sosyal Tesislerin yapımına önümüzdeki günlerde başlayacaklarını müjdeleyen Başkan Kale; “İlk etapta bodrum katı, hamam, sauna, masaj salonu ile üst kısmındaki düğün salonu alanının yapımını başlatarak yıllardır çürümeye terk edilen bu tesisimizi ilçemize kazandırıp halkımızın hizmetine sunacağız” dedi.

Sandıklı Ve İkizdere’ye Sosyal Tesisler

İkizdere Barajı’nın yapımından sonra Karabağ Mahallesi’ne yakın bir yerde kurulan İkizdere Mahallesi’nde yıllardır çözüm bekleyen Köy Kahvesi ve Sosyal Tesis ihtiyacını çözüme kavuşturacaklarını müjdeleyen Başkan Kale, İkizdere sosyal tesislerinin yanı sıra Sandıklı Mahallesi’ne de bir adet sosyal tesis kazandıracaklarını söyledi.

İlk Taziye Evi İstiklal Mahallesi’ne

İncirliova’da her seçim döneminde gündeme gelen ve belediye başkanlığına aday olan herkesin yapacağım diye taahhüt edip ancak bir türlü gerçekleştiremediği Taziye Evi Projesi için son aşamaya geldiklerini vurgulayan Başkan Kale; “İlçemizde vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına yanıt verecek hizmetlere öncelik vermekteyiz. Bu kapsamda İstiklal Mahallemizde bulunan arazimiz üzerinde bir adet taziye evi ve sosyal tesis kompleksinin yapımı için hiçbir engelimiz kalmadı. Önümüzdeki günlerde buranın yapımına başlayarak 2016 yılı içinde tamamlayıp halkımızın hizmetine tahsis etmeyi planlıyoruz” dedi.

Acarlar Kapalı Pazar Yeri Ve Kültür Merkezine Kavuşuyor

Acarlar Mahalle sakinlerine her alanda hizmet vermek için büyük bir çaba sarf ettiklerini vurgulayan Başkan Kale, “Acarlar Kapalı Pazaryeri ve Acarlar Kültür Merkezi Projelerimizin yapımına 2015 yılı içerisinde başlamıştık. Her iki projemiz de tamamlanma aşamasına geldi. 2016 yılı içerisinde de Acarlar’a Kreş ve Meydan Projesi yapmayı planlıyoruz. Bunlarla ilgili proje çalışmalarımızı hazırlayarak önümüzdeki aylarda yapımına başlamayı planlıyoruz” dedi.

Park İncirliova Tamamlanacak

İncirliova Belediye Başkanlığı olarak geçtiğimiz yıl ilçe merkezinde bulunan Park İncirliova Sosyal Tesisleri’nde çalışmalar başlattıklarını ve birinci etabını tamamladıklarını dile getiren Başkan Kale; ikinci etap çalışmalar kapsamında piknik alanı, dış cephe, köy kahvaltı salonunu da tamlayarak halkın hizmetine sunacaklarını söyledi.

Tesisler Güneş Enerjisiyle Aydınlatılacak

İncirliova Belediye Başkanlığı olarak ilçe genelinde yapımı devam eden tesislerin ve aydınlatılması hususunda Güney Ege Kalkınma Ajansı’nın da destekleriyle projeler hazırladıklarını dile getiren Başkan Kale; “İlk etapta Acarlar Kapalı Pazaryerinin üstüne koyacağımız güneş panelleriyle buranın elektrik ihtiyacını kendimiz temin edeceğiz. Daha sonra aynı projeleri diğer tesislerimize de uygulayacağız” şeklinde konuştu.

İncirliova Belediye Başkanı Gürşat Kale, 2016 yılında gerçekleştirecekleri projeler ve hizmetlere ilgili bir açıklamada bulundu. Başkan Kale; “2016 İncirliova için hizmet yılı olacaktır” dedi.

Kale, “2016 yılında gerçekleştireceğimiz bazı projelerimizle siz değerli vatandaşlarımıza hizmet etmeye İncirliovamıza değer katmaya devam edeceğiz. 2016’da yapmayı planladığımız projelerden bazıları; İncirliova Hamam İnşaatı ve Düğün Salonu Kompleksi, İstiklal Mahallesi Taziye Evi ve Sosyal Tesis Kompleksi, Acarlar Kapalı Pazar Yeri, Sandıklı Mahallesi Sosyal Tesisleri, Acarlar Kreş, İkizdere Mahallesi Sosyal Tesisleri, Acarlar Kent Meydanı, Park İncirliova İkinci Etap Çalışmaları, İlçe Genelindeki tüm çöp döküm alanlarının kaldırılması, Güneş Enerjisi Aydınlatma ve Elektirik Üretim Sisteminin Kurulması, Acarlar Kültür Merkezi” dedi.

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2016, 02:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner290

banner130