banner289

Başkan Atabay, Çalışan Gazeteciler Günü'nü Kutladı

Didim Belediye Başkanı A.Deniz Atabay, yayınladığı bir mesajla Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı.

Başkan Atabay, Çalışan Gazeteciler Günü'nü Kutladı
banner269
 En zor şartlarda bile vatandaşların, haber alma hakkını yerine getirmeye çalışan, toplumun bilincini artırıp, güçlendirmek adına, emek harcayan gazetecilerin her zaman,  her yerde ilkeli ve doğru haber yapıp, objektif davranarak, zaman gözetmeden görevini yerine getirmek adına büyük fedakârlıklar yaptığının önemini vurgulayan Didim Belediye Başkanı A.Deniz ATABAY;  “Çağımızın en dinamik mesleklerinden biri olan gazetecilik, insanlara haber ve bilgi akışı sağlamak gibi çok yönlü bir görev içermektedir. Gücünü kamuoyundan alan, halkımızın haber alma hakkını kullanmasını sağlayan ve toplumdan gelen istekleri yansıtma görevini üstlenen özgür basın, aynı zamanda demokrasinin vazgeçilmezidir.

Kamuoyunu basın meslek ve ilkeleri doğrultusunda doğru, tarafsız ve bilgiye dayalı bilgilendiren gazetecileri, çağdaş, gelişmiş ve ileri demokrasilerin yaşandığı ülkelerde her zaman bir ihtiyaç olarak görülmüştür. Bu bilinçle hareket eden gazetecilerin, halkı bilinçlendirmek, bilgilendirmek için verdikleri mücadele takdirin üzerindedir.

Hem ulusal hem de yerel basın açısından gazetecilik mesleğinin zor koşulları değişmemektedir. Her şeye rağmen, tarafsız, doğruları yazmayı kendine ilke edinmiş; bağımsız, cesur, basın ilkelerini yerine getiren, tüm basın emekçilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü içtenlikle kutluyor, meslek hayatlarında başarılar diliyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2017, 00:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner290

banner130