Uzunırmak; “Bin Yıllık Kardeşliğimizi Bozamayacaklar”

MHP Aydın Milletvekili ve TBMM Meclis İdare Amiri Ali Uzunırmak, Aydın ve ilçelerinin düşman işgalinden kurtuluşunun 90’ıncı yıldönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Uzunırmak; “Bin Yıllık Kardeşliğimizi Bozamayacaklar”

MHP Aydın Milletvekili ve TBMM Meclis İdare Amiri Ali Uzunırmak, Aydın ve ilçelerinin düşman işgalinden kurtuluşunun 90’ıncı yıldönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Uzunırmak, mesajında şu ifadelere yer verdi: “5 Eylül Nazilli’nin, Atça’nın, Sultanhisar’ın 6 Eylül Köşk’ün, 7 Eylül ise Efeler diyarı Aydın ahalisinin, bütün mazlum milletlerin başkaldırısına örnek teşkil etmiş bir yiğitlik ve kahramanlık mücadelesinin 90. yıldönümüdür. Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, 30 Ağustos 1922’de, Dumlupınar’da, Başkomutanlık Meydan Muharebesi’yle başlayan, ‘Düşmanı defetme süreci’, 3 Eylül’de Buharkent’te, 4 Eylül’de Horsunlu’da, 5 Eylül’de Kuyucak, Nazilli, Atça, Sultanhisar ve Salavatlı’da, 6 Eylül’de Köşk’te, Umurlu’da, Söke’de, 7 Eylül’de, Aydın’da, İncirliova’da, Germencik’te, Ortaklar’da, Kuşadası’nda Yörük Ali Efelerin, Demirci Mehmet Efelerin, kızanlarıyla, yani dedelerimizle birlikte tarihe yazdıkları kahramanlık destanının en önemli kilometre taşlarından biridir”

“İçinde bulunduğumuz dönemde, kendi tarih ve kahramanlarına yabancılaşan, geçmişin gurur ve destansı hatıralarından gerekli dersleri çıkarmada aciz olanların varlığı, milletimizin heyecanından, çağları aşan kudretinden hiçbir şey kaybettirmeyecektir” diyen Uzunırmak, mesajını şu şekilde tamamladı: “Dün topraklarımızı parselleyerek, Türk milletini yok etmek isteyenlerin emelleriyle, bugün milletimizin birliğini, bin yıllık kardeşliğini bozmaya uğraşanların amaçları üst üste örtüşse de tarihin şahitliğinde bu hain girişimlerden asla sonuç alınamayacağı iyi bilinmelidir. Türk milleti için karşılaştığı zorluklar, ihanetler, yıkım ve kıyım girişimleri hiçbir zaman birlikte yaşama idealine zarar verememiş, bundan sonra da veremeyecektir. Başta Atatürk olmak üzere, Aydın’ımıza, Aydınlılara, insanlık tarihi yaşadıkça örnek teşkil edecek bu duruş ve mücadeleyi gösteren, milisinden düzenli ordumuza bütün şehit ve gazilerimizi minnet, şükran ve rahmetle anarken, gözü pek, cesur ve kahraman Aydınlı hemşerilerimin, bağımsızlık günlerini canı gönülden kutluyorum”.

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2012, 03:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner130