banner289

Topuklu Efe’den Yine Bir İlk

Aydın Büyükşehir Belediyesi bir ilke imza atarak, “Kamusal Sanat Projeleri” kapsamında Türkiye’nin ilk temalı otobüs durağını hayata geçirdi.

Topuklu Efe’den Yine Bir İlk
banner269
Aydın’ın Topuklu Efe lakaplı Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu çalışma ile ilgili olarak, “Kent mobilyalarının sanatsal bir objeye dönüştürülmesini amaçladık” dedi.

Efeler Merkez Adnan Menderes Bulvarında, “Cumhuriyet Dönemi Kadınının Salonu” konsepti ile hayata geçirilen durağın dekorunda kullanılan koltuk, avize, aplik ve duvar çerçeveleri 1900’lerin başında konut mimarisinde etkili olan Art Nouveau tarzının özelliklerini taşımakta. Kullanılan cansız manken de kıyafet ve aksesuarlarıyla Cumhuriyet Kadınını temsil ediyor.

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu yapılan çalışma ile kent mobilyalarının sanatsal bir objeye dönüştürülmesinin amaçlandığını kaydederek, “ “Yaptığımız çalışma,vatandaşlarımızdan çok büyük ilgi ve beğeni aldı. İlimizin pek çok noktasında kent mobilyalarımızı kullanarak bu şekildeki sanatsal ağırlıklı çalışmaları çoğaltacağız” ifadelerini kullandı.Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2015, 03:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner290

banner130