banner289

Başkan Çerçioğlu Uygur Türklerine Sahip Çıktı

Aydın halkının Topuklu Efe ismini verdiği Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu Uygur Türklerine sahip çıktı.

Başkan Çerçioğlu Uygur Türklerine Sahip Çıktı
banner269

Aydın halkının Topuklu Efe ismini verdiği Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu Uygur Türklerine sahip çıktı.

Aydın’dan Uygur Türklerine geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamayla kucak açan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun çağrısına Uygur Türkleri sessiz kalmadı.

Başkan Çerçioğlu’nun çağrısı üzerine biri kadın ve çocuk olmak üzere beş Uygur türkü Aydın’a geldi. Aydın gelen Uygur Türklerinden Abdurahman Aslaneli, Kurban Sıdık, Beytüllah Abdurrahmania Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nu ziyaret ederek, Uygur Türklerine gösterdiği destek ve ilgiden dolayı teşekkür ettiler.

Aydın halkının misafirperver ve duyarlı olduğuna dikkat çeken Başkan Çerçioğlu, “Uygur Türklerine tüm dünyanın gözü önünde baskı ve işkence uygulanmaktadır. Daha önce Uygur Türklerini Aydın’da kabul edip iş imkanı sağlayacağımızı açıklamıştık. Bu çağrımıza sessiz kalmayarak Aydın’a gelen soytaşlarımıza gerekli bütün desteği vereceğiz. Aydın Büyükşehir Belediyesi olarak zulümden kaçarak bizlere sığınan Uygur Türk ailelerine barınma ve iş imkanı da sağlayacağız” diye konuştu.

Aydın’a gelen Uygur Türklerine Başkan Çerçioğlu’nun talimatı ile kendi meslekleri olan imam, aşçılık ve bekçilik gibi iş imkanı  ile Büyükşehir Belediyesi Sosyal Tesislerinde barınma imkanı sağlandı. 
Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2015, 16:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner290

banner130

banner291