banner289

Başkan Akın, “Araçlarımızı Tamir Parasına Yeniledik”

Germencik Belediyesi eskiyen araçları her ay yapılan tamir masraflarına bütün filoyu yenileyerek güçlendirdi. Belediye, 40 aracı Devlet Malzeme Ofisi’nden (DMO) tedarik etti.

Başkan Akın, “Araçlarımızı Tamir Parasına Yeniledik”
banner269

Katı atık toplama hizmetlerinden, yükleyici iş makinesine kadar yenilenen araçlar ile eski araçlara nazaran aylık yüzde 25 yakıt tasarrufu sağlanıyor. Germencik Belediyesi’ne bağlı 36 mahalleye hizmet götürmek daha kolay ve daha karlı olacağı ifade ediliyor. Kamuoyunda spekülasyon yaparak araç alımlarıyla bütçe harcamalarında aşırıya gidildiği yönündeki eleştirilere cevap veren Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın “Eski araçlarımıza her ay yaklaşık olarak 50 bin lira tamir masrafımız oluyordu yeni araçlarımızla bu masraftan kurtulmuş olduk. Ayrıca bu araçlarımız geliştirilen yeni teknolojiler ile yüzde 25 yakıt tasarrufu sağlıyor. Tüm bunları topladığımızda DMO’dan aldığımız yeni araçların kredisi hemen hemen tamir ve fazladan harcanmayan yakıttan amorti edilmiş oluyor. Araçlarımızı tamir parasına yenilemiş, Germencik halkına bu araçları kazandırmış olduk” dedi.

Araç seçimlerinde en kaliteli olanların tercih edildiğini vurgulayan Akın bu sayede gereksiz yere yapılan tamir onarım harcamalarından da kurtulduklarını söyleyerek uzunca zaman bu tür giderleri kıstıkları için yeni araçların belediye bütçesine kesinlikle yük olamadığını belirtti.


Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2015, 15:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner290

banner130

banner291