banner289

Aydın Valiliğinden Hayali Hasta Uyarısı

Aydın Valiliği, Vali Ayyıldız ve İlçe Kaymakamlarının ismi kullanılarak dolandırıcılık olaylarına karşı vatandaşları uyardı.

Aydın Valiliğinden Hayali Hasta Uyarısı
banner269

Aydın Valiliği, Vali Ayyıldız ve İlçe Kaymakamlarının ismi kullanılarak hayali hastalar üzerinden yapılan dolandırıcılık olaylarına karşı vatandaşları uyardı.

Aydın Valiliği’nden yapılan açıklamada; “Son günlerde bazı şahıslar tarafından Sayın Valimizin ve bazı ilçe kaymakamlarımızın ismi kullanılarak işadamları aranmak suretiyle acil durumda olduğu iddia edilen hayali hastalar adına nakdi yardım talep edildiği öğrenilmiştir. Acil yardıma muhtaç tüm hastaların tedavileri, Devletimizin sağladığı imkanlarla yaptırılmaktadır. Bu tür talepler, vatandaşlarımızın yardım ve merhamet duygularını istismar ederek, dolandırıcılık yapmak amacıyla kullanılmaktadır. Bu tür olayların yaşanmadan evvel önlenebilmesi ve vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamaması için sebebi her ne olursa olsun hiçbir devlet görevlisinin para talebinde bulunmayacağının bilinmesi ve benzer taleplerle karşılaşan vatandaşlarımızın kesinlikle bu talebi dikkate almaması ve en yakın Kolluk Kuvvetine veya Cumhuriyet Savcılığı ile Valiliğimiz 225 10 0l-02 nolu telefonlarına müracaat etmeleri gerekmektedir” denildi.


Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2014, 20:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner290

banner130

banner291