Aydın, Soma İçin Yas Tutuyor

Manisa'nın Soma ilçesinde yaşanan maden faciası nedeniyle 3 günlük milli yas ilan edilmesinin ardından, Aydın'daki Türk bayrakları yarıya indirildi.

Aydın, Soma İçin Yas Tutuyor
banner269
Manisa'nın Soma ilçesinde yaşanan maden faciası nedeniyle 3 günlük milli yas ilan edilmesinin ardından, Aydın'daki Türk bayrakları yarıya indirildi ve tüm camilerde hayatını kaybeden işçiler için sela verildi.

Soma'da 205 işçinin hayatını kaybettiği maden faciası nedeniyle Başbakanlık tarafından 3 günlük milli yas ilan edilmesinin ardından, Aydın Valiliği, Aydın Büyükşehir Belediyesi, Aydın İl Emniyet Müdürlüğü ile Aydın'da bulunan tüm kamu kurum ve kuruluşların bayrakları yarıya çekildi.

AYDIN'DAKİ TÜM SPOR MÜSABAKALARI İPTAL EDİLDİ

Soma'da yaşanan maden faciası nedeniyle milli yas ilan edilirken, Türkiye'de tüm profesyonel ve amatör spor müsabakaları da iptal edildi. Aydın'da da bugün ve yarın oynanacak olan amatör futbol müsabakalarının tamamı iptal edilerek, ileri bir tarihe ertelendi.

AYDINLILAR SOMALI İŞÇİLERİ ANDI

Aydın merkez Efeler ilçesinde CHP İl teşkilatı öncülüğünde Aydın'daki siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşları da Soma'da yaşanan faciada hayatını kaybeden işçiler için Atatürk Kent meydanında bir araya geldi. Ölen işçiler için bir dakikalık saygı duruşunda bulunan Aydınlı vatandaşlar, yaşanan elim kazayla ilgili olarak üzgün olduklarını ifade ederek tüm Türkiye'yi metanetli olamaya davet etti.
Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2014, 17:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner130