Aydın Büyükşehir Belediyesi Ramazan Ayı Etkinliklerinin Startını Verdi

Aydın Büyükşehir Belediyesi, Ramazan ayının ilk gününde 15 noktada iftar çadırları kurdu.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Ramazan Ayı Etkinliklerinin Startını Verdi
banner269

Aydın Büyükşehir Belediyesi, Ramazan ayının ilk gününde 15 noktada kurduğu iftar çadırları ile Atatürk Kent Meydan’ındaki  renkli etkinlikleri Aydınlılarla buluşturdu.

On bir ayın sultanı Ramazan Ayı etkinliklerinin startını veren Aydın Büyükşehir Belediyesi 3’ü merkez ilçe Efeler olmak üzere,  Nazilli merkez ve İsabeyli, Dallıca, Hasköy mahalleleri, Söke Merkez, Buharkent Merkez, Feslek - Gelenbe mahalleleri, Karacasu Merkez ve Yenice mahallesi  ile Bozdoğan Merkez ve Kavaklı ile Pınarlı mahallelerinde iftar sofraları kurdu. Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin iftar sofralarına binlerce vatandaş yoğun ilgi gösterirken, Aydın Büyükşehir Belediyesi ve Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na Ramazan ayı dolayısıyla gösterdikleri duyarlılıktan dolayı teşekkür ettiler.

Aydın Büyükşehir Belediyesi, iftar sofralarının yanı sıra Ramazan ayının ilk gününde Atatürk Kent Meydanında  son derece renkli etkinliklere de  imza attı. Vatandaşların yoğun katılım gösterdiği etkinliklerde, tasavvuf musikisi ,  ateşbaz gösterisi, Efeler halk oyunları gösterisi, Aşuk ile Maşuk sahne alırken, etkinliklere aileleriyle katılan miniklere palyaçolar tarafından yüz boyama yapılıp, pamuk helva dağıtıldı. Sıcak yaz mevsimi düşünülerek  vatandaşlara ücretsiz soğuk limonata ikram edilip , lokma ve geleneksel macun  dağıtıldı. Ayrıca Bey Camii ve Ramazan Paşa Camilerinin yanı sıra mahallelerdeki camilerde teravih namazı sonrası vatandaşlara soğuk limonata ikramı da gerçekleştirildi.

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin İl genelinde kuracağı iftar sofraları ile Atatürk Kent Meydan’ındaki Ramazan  etkinlikleri Ramazan ayı boyunca her gün vatandaşlarla buluşmaya devam edecek.

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2014, 13:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner130